Цілодобово

095 35 647 39

Чат

Львів / Новини та статті / Чого Ви не знали про борщ

Чого Ви не знали про борщ

З давнини борщ символізував міцну сім'ю і сімейне вогнище. Вважалося, що овочі в борщі так само як люди в родині: варяться, киплять, передають один одному свої аромати і в результаті виходить єдине ціле. Здавалося б, чого ми не знаємо про знайомого з дитинства борщі? Але як виявилося він таїть в собі багато секретів і легенд.

1. Наші предки готували борщ на поминальний обід - існувало повір'я, що з парою від борщу душа небіжчика підноситься на небеса.

2. Всього налічується понад 70 рецептів борщу. Найвишуканішим і дорогим визнаний "Борщ київський". У його склад крім основних інгредієнтів входить натуральний хлібний квас, баранина, свинина і яловичина.

3. Перший борщ готували в Київській Русі з листя борщівника - від сюди і пішла назва символу української кухні.

4. На Полтавщині в борщ додавали фірмові галушки, а сам бульйон готувався з курки. У Житомирській області обов'язковою складовою були сухофрукти, а в Чернігівській - "грибні вушка".

5. В Україні існує індекс борщу - це показник, за яким вираховують, скільки коштує приготувати страву на даний момент і яка середня зарплата. Дані досить чітко дають зрозуміти реальний рівень інфляції і купівельної спроможності українців.

6. Борщ вигідно відрізняється присутністю легко відчутною кислинки. Сьогодні характерний смак страві надає томатна паста чи помідори, а в старовину використовували нестиглі яблука, сироватку, квашену капусту і кисле молоко.

7. На Закарпатчіне готують "Львівський борщ". Він відрізняється від традиційного тим, що до складу не входить капуста. А замість м'яса використовуються сосиски і кістки мозкові. Такий блюдо подадуть Вам у багатьох заклади Львова.

Борщ в Україні люблять і пишаються ним. Не кожен знає, що щорічно в Тернопільській області проводять навіть фестиваль борщу. Все дійство відбувається в містечку Борщів, названого в честь улюблених ласощів. Змагання з приготування найсмачнішого борщу організовуються також в Житомирі, Києві, Чернігові та інших містах країни.